חלק או מתולתל – החלקה יפנית

מי לא מכיר את הפתגם הידוע "הדשא של השכן יותר ירוק" ? זהו טבע האדם, תמיד לרצות את מה שאין לנו. אנחנו רוצים את הדשא, את הבית ואת החצר של השכן. נשים עם שיער מתולתל ושופע יבכו על מר גורלן ויסתכלו בקנאה בנשים בעלות שיער ארוך וגולש, ונשים אם שיער חלק יתקנאו בנשים בעלות רעמת תלתלים שופעת ושובבה. לפני טרנד ההחלקות למיניהן, החלקה יפנית, ברזילאית, וכו' היינו מנסות להשיג את מה שהטבע לא נתן לנו בדרכים שונות ומשונות, נשים עם תלתלים גלגלו את השיער סביב הראש והצמידו אותו עם סיכות,  קראנו לזה אבו-עגילה, אחרות השתמשו במגהץ הביתי וגיהצו את השערות, נשים עם שיער חלק העמיסו על הראש חומרים כימיים הרסניים, על מנת לקבל אפקט של תלתלים, אחר כך הגיע תור הפאן והמחליקים למיניהם, אשר מותירים גם הם את חותמם על השיער.

החלקה יפנית - מספרת שוש ושלום    חלק או מתולתל - החלקה יפנית

החלקה יפנית בבת ים  החלקה יפנית

החלקה יפנית היא טרנד חם מאוד בעולם, ומהווה מהפיכה של ממש בתחום החלקות השיער. הטכניקה הזו נותנת מענה לשיער גלי עד מתולתל והופכת אותו לחלק, מלא ברק וחיוני. במקביל להחלקת השיער הטיפול פועל גם לשיקום השיער ולהבראתו.

כיצד זה עובד?

החלקה יפנית בבת יםכדי להבין כיצד החלקה יפנית עובדת , עלינו להבין קודם כל מהו מבנה השערה, וכיצד התהליך משפיע על מראיה, גוף השערה מורכב משני חלקים, החלק הפנימי, בזקיק השערה,האחראי על המבנה הצורני הטבעי ועל הצבע של השיער, המורכב מפיגמנט וחומצות אמינו שהמרכזית שבהם נקראת סיסטין, והחלק החיצוני – צינור השערה המורכב ברובו מפרוטאין הנקרא קרטין,אשר מגן על החלק הפנימי של השערה. החלקה יפנית מקצועית מבצעת מניפולציה, על ידי הוספת חומרים כימיים אשר משנים את המבנה המולקולרי של השערה. התהליך נמשך בין 3 ל– 4 שעות , בהתאם לסוג השיער ומצבו, משתמשים בתמצית המכילה פרוטאינים, ויטמינים ומינרלים, החומרים בעצם מוחדרים לתוך השערה ומשנים את המבנה שלה. וכך היא נשארת חלקה ומבריקה, השינוי והחומרים גורמים לשיער להיראות גם יותר בריא, חיוני ומלא ברק.החלקה יפנית מחזיקה מעמד בשיער המטופל לאורך זמן, אך השיער החדש שצומח, יצמח באופן הטבעי שלו, ולכן נין לראות נשים עם שיער חלק, כאשר השיער שקרוב לקרקפת מתולתל, דבר היוצר מראה לא אסטטי, ולכן על נשים שעברו החלקה יפנית, לפנות מידי מספר חודשים לספר על מנת לבצע תחזוקה שוטפת והחלקה של החלק החדש שצמח